Papildus informācija
- Nodarbības Rīgas centrā
- Apmācības valodas: latviešu un krievu.
- Nodarbības 2 reizes nedēļā 3 ak. st. katra.
- Maksa — 60 Ls mēnesī.
Kopējais priekšstats par Globālā tīmekļa struktūru, tā vēsturi, web-tehnoloģijām un standartiem. Interneta darbības principi no fiziskā līdz loģiskajām līmenim. Domēna vārdu, IP-adrešu un lietotāju pārlūkprogrammu mijiedarbības organizācija, mēklētājsistēmu darbība un meklēšanas optimizācijas pamati.
Moduļa mērķis — nodemonstrēt mūsdienu web-tehnoloģiju iespējas un izveidot vispārējo priekšstatu par web-lapu un servisu viedošanas principiem, kā arī apgūt web-dizaina, web-izveides un web-programmēšanas teorētiskus un praktiskus pamatus.
Kursa mērķis — sagatavot konkurētspējīgus speciālistus web-projektu vadībā un organizēšanā. Kurss ir piemērots jebkuras sarežģītības pakāpes projektiem un ir domāts gan projektu vadītājiem lielajos uzņēmumos, gan ārštata izstrādātājiem.
Kursa uzdevums apgūt pareizu pieeju web-projektu izstrādei, samazināt izstrādes izmaksas un uzlabot pakalpojumu kvalitāti.
Kurss ir domāts iepazīšanai ar dizaina teorētiskajiem aspektiem (uztveršanas īpatnības, krāsu teorija, tipografika, simbolika, web-dizains, stilizācija), kā arī praktiskajiem aspektiem, proti, iegūto zināšanu pielietošanas iespējas web-lapu un servisu izstrādāšanā, izmantojot grafiskās programmas (vektora un rastra grafika, grafiskie redaktori).
Specializētais modulis, kurš ir domāts padziļinātu zināšanu ieguvei web-lapu izveides un stilizācijas tehnoloģijās, kā arī citās datu glabāšanas, pārraides un atspoguļošanas tehnoloģijās. Izmantojot minētās zināšanas izglītojamais varēs veidot web-lapas, kuras būs vienādi atspoguļojamas visās mūsdienu pārlūkprogrammās un optimizēt kodu tā, lai mēklētājsistēmas efektīvi indeksētu web-lapas saturu.
Specializētais modulis, kurā tiek iegūtas pamatiemaņas programmēšanā un algoritmikā, kā arī nepieciešamas zināšanas programmēšanas valodās, kuras ir orientētas uz web-interfeisiem.
Tiek apgūtas aplikāciju uzrakstīšanas pamati, izmantojot servera programmēšanas valodas, kā arī mijiedarbība ar datu bāzēm.
Tiek apskatītas web-aplikāciju izstrādes un attiecīgo instrumentu izmantošanas teorētiskie un praktiskie pamati:
Šajā modulī tiek apskatīti jautājumi un uzdevumi, ar kuriem saskaras katrs web-izstrādātājs darbā ar vidēji sarežģītiem projektiem un strādājot komandā.
Tiek apskatīti šādi momenti:
Šajā modulī tiek apskatītas pieejas aplikāciju konstruēšanas jautājumiem.
Tiek apskatīti šādi momenti:
Modulis sniedz iespēju apgūt tīkla darbības tehnoloģiskus principus un iegūt tīklu administrēšanas pamatiemaņas. Mācību beigās izglītojamie varēs risināt dažādus uzdevumus, kuri ir saistīti ar tīklu administrēšanu.
Moduļa galvenie temati ir:
Specializētais modulis, kurā ir paredzēts apgūt metodes, lai risinātu praktiskos uzdevumus web-serveru ar FreeBSD operētājsistēmu uzstādīšanā, iestatīšanā un administrēšanā.
Īpaša uzmanība tiek pievērsta jautājumiem, kuri ir saistīti ar web-aplikāciju darbību, kā arī servera nepieciešamo komponentu konfigurēšanai, kas rāda nosacījumus pasta un failu apmaiņas servisu, programmēšanas valodu un datu bāžu stabilai un drošai funkcionēšanai.
Moduļa galvenais mērķis — praktiskais darbs, kurš iekļauj tādu web-aplikāciju uzstādīšanu un iestatīšanu, kā CMS-sistēmas un forumi web-serveros. Arī tiek apskatīti interneta radio, video un spēļu serveru iestatīšanas uzdevumi.