Priekšmets ir veltīts darbam ar rastra, vektora un 3D grafiku vispopulārākajās mūsdienas datorgrafikas paketēs, kuras pārsvarā ir orientētas uz tīmekļa lapu un servisu, iespiedprodukcijas, datorspēļu un citas medija produkcijas dizaina veidošanu un ir domātas ieviešanai tīmekļa lapās un izmantošanai interaktīvajās aplikācijās.
Priekšmeta galvenās tēmas:
Priekšmets ir veltīts mūsdienu ilustrācijas jēdzienam, kā arī tīmekļa lapu un iespieddarbu (plakātu, grāmatu, žurnālu) teksta satura vizualizācijai ar mērķi izcelt satura galveno būtību.
Nodarbībās tiek izvirzīts uzdevums, notiek sižeta meklēšana, tiek izvēlēts risinājuma veids un atbilstoša tehnoloģija un izveidotas skices izvirzītā uzdevuma risināšanai. Tiek apgūstami zīmējuma, portreta un rasējuma veidošanas principi kā uz papīra, tā arī ar planšetes palīdzību un turpmāko apstrādi grafiskajās programmās. Ilustrācijas veidošanā ir jāņem vērā kompozīcijas teorētiskie pamati un tipografika.
Priekšmetā arī ir iekļauti tipografikas pamati un fonta kompozicionālā un tehnoloģiskā izveide.
Priekšmets ir veltīts dizaina un kompozīcijas teorētisko pamatu apgūšanai, kuri galvenokārt ir nepieciešami jebkuras produkcijas dizaina veidošanai. Pārsvarā tiek apgūstami dizaina un tēlotājmākslas fundamentālie pamati, kuri dod iespēju strādāt gan grafiskā dizaina jomā, gan arī fotogrāfijas, video, ilustrācijas un web-dizaina jomā.
Priekšmeta galvenās tēmas:
Priekšmeta galvenās tēmas:
Kopējais priekšstats par Globālā tīmekļa struktūru, tā vēsturi, web-tehnoloģijām un standartiem. Interneta darbības principi no fiziskā līdz loģiskajam līmenim. Domēna vārdu, IP-adrešu un lietotāju pārlūkprogrammu mijiedarbības organizācija, mēklētājsistēmu darbība un meklēšanas optimizācijas pamati.
Priekšmeta mērķis — nodemonstrēt mūsdienu web-tehnoloģiju iespējas un izveidot vispārējo priekšstatu par tīmekļa lapu un servisu veidošanas principiem.
Priekšmets ir veltīts tīmekļa lapas informācijas arhitektūras izstrādes nianšu apguvei, struktūras un informācijas sadalīšanas ceļu projektēšanai ņemot vērā informācijas, loģisko un vizuālo saikni. Tiek apskatītas web-dizaina tehniskās īpatnības, tīmekļa lapu pamatkomponentu vizuālā attēlojuma veidi un to pozicionēšana saskaņā ar kompozīcijas kārtulām un informācijas nozīmīgumu.
Priekšmeta beigās topošais web-dizaineris būs spējīgs izprojektēt tipveida tīmekļa lapas struktūru un maketu, izveidot lapu ārējo izskatu grafiskajā redaktorā, salikt akcentus ņemot vērā web-projekta uzdevumus un mērķus un sagatavot maketu kodēšanai.
Turklāt, īpaša uzmanība šajā priekšmetā ir pievērsta tīmekļa resursa izmantošanas ērtībai jeb lietojamībai (usability) un mijiedarbības pieredzes elementiem.
Priekšmets satur tīmekļa lapu izveides un stilizācijas tehnoloģiju mācības — HTML un CSS valodas. Izmantojot minētās zināšanas izglītojamais varēs veidot tīmekļa lapas, kuras būs vienādi atspoguļojamas visās mūsdienu pārlūkprogrammās un optimizēt kodu tā, lai mēklētājsistēmas efektīvi indeksētu tīmekļa lapas saturu.
Fotogrāfijas pamati. Reklāmas un mākslas foto izveidošana.
Darbs ar foto apstrādes profesionālo programmatūru, foto montāža, retuša, krāsu korekcija.
Priekšmets ir veltīts video filmēšanas un video apstrādes pamatiem, tajā skaitā darbam ar videokameru, ainu veidošanai pēc scenārija, kā arī darbam ar video apstrādes programmatūru. Video pēcapstrāde, montāža, korekcija, efektu uzlikšana. Video eksportēšana un kodēšana, ievietošana tīmekļa lapā.