Kopējs priekšstats par Globālā tīmekļa struktūru, tā vēsturi, web-tehnoloģijām un standartiem. Interneta darbības principi no fiziskā līdz loģiskajam līmenim. Domēna vārdu, IP-adrešu un lietotāju pārlūkprogrammu mijiedarbības organizācija, mēklētājsistēmu darbība un meklēšanas optimizācijas pamati.
Priekšmeta mērķis — nodemonstrēt mūsdienu web-tehnoloģiju iespējas un izveidot vispārējo priekšstatu par tīmekļa lapu un servisu veidošanas principiem.
Priekšmets satur tīmekļa lapu izveides un stilizācijas tehnoloģiju mācības — HTML un CSS valodas. Izmantojot minētās zināšanas izglītojamais varēs veidot tīmekļa lapas, kuras būs vienādi atspoguļojamas visās mūsdienu pārlūkprogrammās un optimizēt kodu tā, lai mēklētājsistēmas efektīvi indeksētu tīmekļa lapas saturu.
Priekšmets ir veltīts vispusīgai, padziļinātai web-programmēšanas apguvei, ieskaitot algoritmikas pamatus un visas nepieciešamās serveru un klientu programmēšanas valodu iespējas. Priekšmetā ir iekļauta tīmekļa aplikāciju praktiskā izveidošana, mijiedarbība ar datu bāzēm un tīmekļa Dokumenta objekta modeli (DOM).
Priekšmets satur skriptu valodas PHP teorētisko un praktisko bāzi, tās īpatnības un izmantošanas īpašības — valodas konstrukcijas, datu struktūras, faili, sesijas, darbs ar datumiem un laika zonām, darbs ar MySQL API, attīstības tendences un kā rakstīt nākotnē saderīgo kodu.
Īpaša uzmanība ir pievērsta OOP (Objektorientētā programmēšana), darbam ar XML, grafiku un attālinātiem resursiem.
Priekšmetā ir iekļauta Javascript valoda un ar tās palīdzību tiek apgūta lietotāja saskarnes jeb interfeisa programmēšana: reakcijas uz lietotāja darbībām, attālināto resursu ielāde, dokumenta objekta modeļa jeb DOM manipulēšana un citas lietotāja saskarnes darbības.
Priekšmets ir orientēts uz datu bāžu un to pārvaldības sistēmu darbības principu apgūšanu. Īpaša uzmanība tiek pievērsta MySQL datu bāžu iespēju detalizētam apskatam, vaicājumu izveidošanai no parasta lietotāja līmeņa līdz sarežģītiem vairāklīmeņu vaicājumiem un to optimizēšanai tīmekļa projektiem, it īpaši projektiem ar augstu slodzi un sarežģītu datu struktūru.
Praktiski apgūstot MySQL iespējas — strukturēšanu, sistematizēšanu, organizēšanu, datu apmaiņu un apstrādi, programmētājs spēs efektīvi risināt visdažādākos uzdevumus, saistītus ar tīmekļa aplikācijām, orientētus uz jebkurām darbības jomām, sākot ar rūpniecību un beidzot ar finansēm un telekomunikācijām.
Priekšmets satur darbu ar rastra un vektora grafiku vispopulārākajās mūsdienu datorgrafikas paketēs. Tiek studētas tādas grafisko programmu iespējas, kas ir nepieciešamas mobilo un web-aplikāciju lietotāja saskarņu veidošanai.
Priekšmeta galvenie temati:
Šajā priekšmetā tiek apskatīti vidējās sarežģītības pakāpes tīmekļa aplikāciju izstrādes teorētiskie un praktiskie aspekti un uzdevumi, kā arī tiek uzsvērti atbilstošu instrumentu izmantošanas jautājumi un «zemūdens akmeņu» izprašana:
Īpaša uzmanība tiek veltīta jQuery bibliotēkas izmantošanai, lai radītu pretēju pārlūkprogrammu web-aplikācijas.